Albania — piękne państwo, które warto odwiedzić

Albania jest pięknym, górzystym krajem, którego usytuowanie docenia coraz więcej turystów. Choć do niedawna była mocno niedocenianą częścią starego kontynentu, od jakiegoś czasu zyskuje jako kraj odpowiedni do wypoczynku. Osoby, którym zależy na ekskluzywnych wakacjach w hotelu, gdzie serwuje się drinki z palemką mogą zapomnieć o wakacjach w tym kraju, ponieważ kojarzą się one raczej z przygodą i wyzwaniem. I tak długo, jak turyści będą tak myśleć, będzie można odkrywać ten kraj. W późniejszym czasie z pewnością podzieli los Czarnogóry i Chorwacji, które obecnie są tańszą alternatywą dla coraz rzadziej wybieranych Włoch, czy Hiszpanii.

Albania — co warto wiedzieć o tym kraju?

Przyglądając się historii tego kraju, nie sposób nie zauważyć, że była burzliwa. Pierwsze państwo pojawiło się w XII wieku. Już po 200 latach zostało podbite przez Serbów. W późniejszych latach pojawiła się agresja ze strony Bułgarii, która doprowadziła do cywilizacyjnego upadku kraju, który następnie został zajęty przez Turków. Albania odzyskała niepodległość dopiero w 1912 roku.

Większość społeczeństwa albańskiego wyznaje islam. Warto jednak pamiętać o tym, że wyznawcy tej religii żyją przyjaźnie z wyznawcami chrześcijaństwa. Zresztą nie mogło być inaczej, ponieważ wyjątkowe miejsce w Albanii zajmuje św. Matka Teresa z Kalkuty.

Albania — wypoczynek

Osoby, które będą wypoczywały w Albanii konieczne powinny zobaczyć zanurzone w morzu nagie skały, dzikie plaże, powojenne bunkry, czy porzucone szkielety wieżowców. Uwagę przyciągają także pokomunistyczne place i drogi w stolicy kraju. Nie bez znaczenia dla albańskiego krajobrazu są także nieśmiertelne Mercedesy oraz wyjątkowe kamienne mogiły, które można spotkać w różnych miejscach, przy górskich ścieżkach.

Osoby, które chciałyby spędzić wakacje w Albanii, powinny mieć na uwadze, że cena wycieczki do tego kraju należy do tych ze średniej puli. Po sezonie można pojechać już za nieco ponad 3 tys. zł. Wówczas można liczyć na tygodniowe wakacje w niezłej jakości willi w mieście Durres.